Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poradna

Příspěvky

Proč nedovážet opuštěné psy z ciziny

15. 7. 2011

Nastala doba dovolených a my praskáme ve švech, protože hodně lidí se před dovolenou psa zbavuje, a naopak s adopcí čekají po dovolené, takže jsme nuceni vyhlásit stop stav. Navíc nás kontaktuje množství lidí, kteří se v cizině setkali s opuštěnými psy a chtěli by je zachránit a dovézt k nám do útulků, případně organizovat převozy dalších pejsků...

 

Jaro je tady

24. 4. 2011

a útulky se opět plní nechtěnými koťaty a štěňaty a přejetými milovníky, běžícími za hlasem přírody...

 

Kočky s amputovaným ocasem

25. 4. 2010

Bydlím blízko nádraží a je zde několik koček s ujetými ocasy. Vrtá mi to hlavou. Myslíte, že jim to tu někdo dělá naschvál? Když by je přejel vlak, tak by přece nepřežily a neměly jen useklý ocas.

 

Hluchý pes

23. 4. 2010

Dobrý den, rádi bychom si vzali psa, ale je hluchý a máme z toho trochu obavu. Co vlastně taková výchova hluchého psa obnáší?

 

Agresivní labrador

22. 2. 2010

Koupili jsme si labradora s PP, ale vyrostl z něj velmi agresivní pes. Nechce nás pustit do dveří, manžela kousnul, stále štěká, když k němu jdeme s vodítkem, ježí se a cení zuby, v kotci útočí na každého, je agresivní na návštěvy. Nikdy jsme ho nebili, nevím, co s ním. Uvažovali jsme i o tom ho dát pryč, utratit je nám ho líto. Snažím se s ním víc chodit ven.

 

Extrémně bázlivý pes

22. 2. 2010

Adoptovala jsem si týraného psa, bojí se všeho, zpočátku se bál i chodit na procházky, nyní je to lepší, ale stále se bojí cizích lidí a bojí i se lidské ruky.
 

Brání si jídlo v mísce, vrčí a chňape

22. 2. 2010

Dobrý den, náš pes si začal bránit jídlo v misce, vrčí a ohání se po ostatních členech rodiny, dříve to nedělal. Máme z něj strach. Myslíte, že se to z něj dá vymlátit? Nebo co bychom s ním měli dělat?

 

Vrčí a štěká na vodítku na procházející psy

22. 2. 2010

Dobrý den, náš pes vrčí a štěká na každého procházejícího psa. Když je na volno, nedělá to. Je nám to protivné, jak ho to odnaučit?
 

Umřel nám pes, kdy je správný čas na dalšího?

22. 2. 2010

Umřel nám po 8 letech pejsek, kterého jsme si adoptovali z útulku a po kterém se nám velmi stýská. Všichni kolem radí, abychom si hned vzali dalšího, ale já nevím, bojím se zklamání, že nebude takový jako Ben. Co byste radili vy? Kdy je ten správný čas na dalšího?

 

Štěně, co všechno ničí

22. 2. 2010

Nevíte jak ukáznit štěně, co všechno ničí?