Jdi na obsah Jdi na menu
 


Besedy

 

Tak jako v předešlých letech, tak i nadále náš útulek pokračuje ve své osvětové činnosti. Jezdíme po školách i školkách, seznamujeme děti s naším útulkem, jeho posláním a hlavně - co je nejdůležitější – učíme děti, jak se mají chovat ke zvířatům a co dělat, pokud se střetnou s cizím zvířetem. Chceme jim vysvětlit, že zvířata jsou živí tvorové, kteří mají svůj způsob chování a komunikace a co dělat, aby se zamezilo nešťastným střetům s nimi a zároveň, aby docházelo k co nejmenšímu počtu úrazů. Naše besedy mají velký ohlas, děti to velmi zajímá a my máme dobrý pocit prospěšnosti i v tom, že se snažíme přispět k výchově generace lidí, kteří budou bezproblémově žít se svými čtyřnohými miláčky.

Na besedy jezdíme za nimi, ale velký počet školních zařízení nás navštěvuje i přímo v útulku, kde si po besedě můžou zapůjčit na procházku i naše čtyřnohé psí svěřence. V útulku se dětem moc líbí a mnoho jich přijde opakovaně ve svém volnu. Pokaždé když nás navštíví, nezapomenou přinést pamlsky, krmivo i hračky pro zvířata, což nám také velmi mnoho pomáhá. V několika případech po návštěvě se školou nás navštívili děti i se svými rodiči a s nimi odešel do nového domova i náš chlupáč.

Ovšem o besedy je zájem nejen z řad školou povinných. Naše zařízení navštěvují i malé skupinky osob s různými problémy, dotazy a zájmy o "mini" přednášky či např. o školení především ve vztahu k bezpečnosti práce. Jindy zase my jezdíme po dohodě za nimi.


Chcete se také Vy dozvědět více o našich čtyřnohých mazlíčcích?
Chcete se naučit, jak o ně pečovat, jak je vychovávat, jak je chránit?
Chcete se naučit, jak se k nim správně chovat a jak je respektovat?
Chcete pomoci opuštěným a týraným zvířatům a nevíte jak na to?
Chcete se dozvědět více o našem děčínském útulku a jak to u nás chodí?


Městský útulek pro opuštěná a toulavá zvířata i pro Vás připravil nabídku besed, kde Vám na všechny tyto otázky můžeme odpovědět.
Nabídka se týká předškolních zařízení, základních škol, různých zájmových kroužků a všech, kteří mají zájem o život našich zvířecích společníků.  Besedy provedeme přímo u Vás nebo je možno domluvit návštěvu našeho pracoviště.
Vás to nebude stát nic, my budeme mít dobrý pocit, že jsme rozšířili Vaše znalosti o životě našich chlupatých přátel, které Vám jistě prospějí při Vašem společném soužití.

Zájemci nás mohou kontaktovat denně od 7:00 – 17:00 hodin na těchto telef. číslech: 605 801 617 a 412 510 594.

Pro bližší představu nezávazná nabídka konkrétních témat, která je vždy přizpůsobena jak věkové kategorii posluchačů, tak okruhu jejich zájmu a dotazům a také i prostředí, kde se přednáška koná:

  • "Ochrana zvířat proti týrání, chování člověka ke zvířeti" - definice co je týrání, zákon na ochranu zvířat, CITES, řešení případů týrání, sankce, případy z praxe, podmínky pro chov.
  • "Základní potřeby zvířat" - ošetřování, krmení, veterinární péče, nemoci, parazité, vakcinace, první pomoc při zranění zvířete, výstroj psa, psychická stimulace psa.
  • "Výchova a výcvik" - vybíráme pejska, socializace štěněte, proces dospívání, základní poslušnost psa, technika a druhy výcviku.
  • "Seznámení s různými plemeny" - původ a předci psa, domestikace, plemena a jejich využití, specifika různých plemen, typy povah.
  • "Povídání o zvířatech z útulku" - význam a činnost útulku, provoz útulku, péče o opuštěná zvířata, problémová zvířata, způsoby odchytů, pomůcky, manipulace se zvířaty, jak se seznámit s cizím psem, zamezení vzniku úrazů při setkání s volně pobíhajícími zvířaty.

 ... a na úplný konec jedna indiánská moudrost ...,,Kdyby všechna zvířata vyhynula, zemřel by člověk na velkou samotu ducha.“