Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psi nalezení a k adopci

Všichni psi z našeho útulku jsou čipovaní, očkovaní a odčervení.

 
 
Lady

lady-504-21.jpg

Lady je 5 let stará fenečka křížence, přijata 17.10.2021 od majitele. Lady je veselé sluníčko. Velmi kontaktní, temperamentní, zvyklá na děti, na ruch, ostatní zvířata. Žila u domečku, nejradši byla prý venku, do domu nechtěla. Baští dobře a vše. Na vodítku trošku táhne, ale dá se to dopilovat. Výšku má 50 cm a váží necelých 17 kg. Bude ideální společnice do rodiny s domečkem. Dle majitele je kastrovaná (budeme ověřovat).

Chelsie

chelsie-498-21-x.jpg

Chelsie je 1-2 roky stará fenka křížence, která toho zatím v životě pravděpodobně moc dobrého nezažila. Výšku má 53 cm a váží necelých 17 kg, přijata 13.10.2021. Zpočátku je opatrná, bojí se. Ale když naváže kontakt, je v klidu. Bude ideální ke klidnému člověku, ve kterém bude mít jistotu a oporu. Nehodí se do rodiny k dětem.

Max

max-495-21.jpg

Max je krásný kříženec huskyho, který hledá nový domov. Do útulku přijat 10.10.2021 od majitele. Max je narozen 24.8.2020, takže je to ještě odrostlé štěně. Je velmi kontaktní, temperamentní a mazlivý. Žil v bytě ve městě s dítětem a s kočkami. Se psy se snese. Byl by ideální pro někoho, kdo s ním bude cvičit a provozovat i nějaký psí sport. Prostě pejsek pro akčního člověka. Výšku má 53 cm, a má skoro 17 kg, takže to není žádná čivavka. :) Má sílu, a protože neumí pořádně na vodítku, tak pěkně táhne. To ale lze vše doladit.

Tarly

tarly-478-21.jpg

Tarly je kříženeček, který byl nalezen 30.9.2021 v České Kamenici. Je to ještě štěně, 7 měsíců staré. Výšku má cca 50 cm a zatím váží necelých 17 kg. Na první kontakt je k cizímu chvilku opatrný, ale když zjistí, že mu neublížíte, začne skákat a mazlit se. Tarly je velmi aktivní pejsek, ideální ke sportovně založenému člověku, který ho vycvičí a řádně vychová. Tarly bude na své lidi velmi fixován, v kotci nechce být, chce ke svým lidem a chce být stále s nimi. Bude nutné, aby se od začátku učil být chvilku sám, protože jinak bude přerovnávat bydlení. :) V kotci se zatím zaměřil na misku a kýbl s vodou. :) Potřebuje pozornost a pohyb, je to takový sporťák. Bude nutné kvalitní krmení, protože ještě zesílí a zmohutní. Jak si zvykne na nový domov, bude si velmi dobře hlídat své území i rodinu.

Tex

tex-562-20-x-labrador.jpg

Tex je kříženeček labradora, narozen 23.12.2016. Byl opakovaně odchycen v Jílovém, naposledy 21.9.2021. Majitele známe, pravděpodobně mu nechybí, protože se do dnešního dne neozval. Takže Texe potěšíme pravděpodobně novým páníčkem, který ho bude mít rád a bude mít o psa zájem, a bývalého páníčka potěšíme pak slušnou fakturou za pobyt psa v útulku. Tex je pohodový, na vodítku chodí, psí samce moc nemusí. Bude ideální kamarád na zahradu, do bytu pouze za předpokladu, že bude mít aktivního pánečka, který na něj bude mít čas. Výšku má 58-60 cm a váží kolem 30 kg.

Ares Silent Beauty

ares.jpg

Ares je krásný pes s PP plemene malorská doga (Perro de Presa Mallorquin), narozen 9.5.2018. Výšku má 52 cm a váží kolem 42 kg. Na vodítku chodí, ale tahá, nový majitel ho bude muset naučit vše. Je to nádherný a impozantní pes, který je vhodný pro opravdového znalce tohoto plemene a pro člověka, který ho usměrní a zvládne. Do útulku dán majitelem, protože prý se ohnal po malém děcku, když mu vzalo hračku a údajně moc nebere ženské pohlaví v rodině. K cizím je na první kontakt velmi přátelský, a i s majitelem se mazlil při příjmu a choval se vyrovnaně. Bude vhodný k zkušenému člověku, který s ním bude cvičit poslušnost, poskytne mu práci a usměrní ho. Chovná stanice byla informována, pomáhá hledat nový domov.

Ela

ela.jpg

Ela je 2-3letá fenka křížence jezevčíka, která byla údajně nalezena 7.9.2021 u Kauflandu. Ela je zpočátku k cizím opatrná, potřebuje čas si tzv. člověka oťukat. Výšku má 30 cm a váží necelých 12 kg. Ela má pravděpodobně dlouhodobě zanedbané kožní problémy, to je i možná důvod, proč ji nikdo nehledá a skončila v útulku. U Ely byla již započata léčba antibiotiky a koupelemi v medikovaném šamponu. 3.10.2021 - její stav se výrazně zlepšil a holá místa jí úspěšně zarůstají.

Aron

116834548_2663596217076821_2323486210116504606_n.jpg

Aron byl po příchodu do nového domova sice milován, prošel výcvikem, ale bohužel i hodně rozmazlován. Jeho příběh najdete zde a zde. Z dostupných informací víme jen toto: když ležel na gauči a byl rušen, dal najevo svou nelibost tím, že se prostě ohnal. Nerudný byl, i když byl prý unavený. Vždy šlo o upozornění, ne o vážné pokousání. Z ohnání zůstal šrám na tváři a strach z něj u člena rodiny. Bohužel Aron putoval do útulku, jiná možnost nebyla. Aron je vhodný k někomu, kdo ví, jak se chovat k těmto plemenům, umí nastavit pravidla a je autoritativní, ale spravedlivý šéf. Nedoporučujeme ho jako módní doplněk nebo doplněk na zvýšení ega. Pouze do rodiny bez dětí! Do útulku byl přijat 28. 7. 2020