Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psi nalezení a k adopci

Všichni psi z našeho útulku jsou čipovaní, očkovaní a odčervení.

 
 
Lexík

lexik-132-22.jpg

Lexík je krásný střapatý kříženec, nalezený 6.5.2022 v Děčíně IV, na Teplické ulici. Na krku měl zelený popruhový obojek se vzorkem bílých paciček. Lexík je temperamentní, akční a kontaktní. Není čipovaný. Zatím v karanténě. Odhadem je ve věku do 1 roku, výšku má cca 25–30 cm.  Pokud si ho bude chtít vyzvednout majitel, bude muset prokazatelně doložit vlastnictví, jak to standardně vyžadujeme.

Aran z Bojkovského dvora

aran-94-22.jpg

Československý vlčák – zástupcem tohoto plemene je Aran. Aran je narozen 15.10.2019, k nám přijat 17.3.2022. Jeho majitel zemřel. Když byl Aran přivezen, byl sice malinko vykulený, ale celkem kontaktní. Druhý den už bylo hůře. Zkoušel únikové manévry, před zaměstnanci se v kotci snažil schovat a nechtěl jít na vodítko. Když už na vodítku šel, lítal na něm sem a tam a byl hodně vystresovaný. Dnes už na vodítku sice roztěkaný byl, ale značkoval a očichával pomalu svoje nové teritorium. Dáme mu dostatek času na seznámení a ukážeme mu, že se u nás nemusí bát, že bude mít dostatek bašty, procházky a pohyb v našich velkých přírodních výbězích stejně, jako naši ostatní svěřenci.

Tango

tango-98-22.jpg

Tango je krásný německý ovčák, který byl přijat 21.3.2022. Byl nalezen 19.3. 2022 ve Varnsdorfu. Je čipovaný, bohužel není v registru. Tango má výšku 65 cm a váží necelých 33 kg. V době nálezu měl na krku kovový stahovací obojek. S lidmi na první kontakt nemá problém. Na vodítku chodí, ale tahá. Odhadem je ve věku do 5 let. Tango bude potřebovat akčního pánečka, který mu dopřeje dostatek pohybu, ideálně u domu se zahradou. V kotci se mu moc nelíbí. Potřebuje výcvik.

Bobo

bobo-75-22.jpg

Bobo je asi 6 let starý kříženec, který byl nalezen 28.2.2022 v Jiřetíně pod Jedlovou. Bobo je klidný a pohodový na první kontakt. Na krku měl popruhový šedooranžový obojek. Výšku má 64 cm a váží 34 kg. Na vodítku umí chodit a miluje procházky. Žil pravděpodobně u domu se zahradou. S většími dětmi nemá problém, psů si moc nevšímá.

Raš

ras--57-22.jpg

Raš je asi 10 let starý pejsek, který byl společně s Metem (pravděpodobně potomkem),  nalezen 16.2.2022 údajně v Jílovém na Sněžníku. Raš je kontaktní, klidný a pohodový. Je částečně slepý, má lehký srdeční šelest a je vyhublejší. Výšku má 43 cm a váží 9,2 kg. Nebyl čipovaný a byl bez obojku.  Raš nechce být sám doma, chce být stále se svým pánečkem, na kterého bude velice fixovaný. Bude vhodný do rodiny, kde s ním bude moci vždy zůstat někdo doma, když nějaký člen rodiny bude mimo domov. Jinak je ve všem zlatíčko.

Boss

boss-40-22.jpg

Boss je tři roky starý kříženec, přijat 2.2. 2022. Výšku má 55 - 60 cm a váží necelých 26 kg. Boss je zpočátku nedůvěřivý, ale rychle si zvykne. Bude ideální pes pro aktivního člověka, který ho bude trochu cvičit. Žil v bytě, ale domečkem se zahradou a spaním v teple nepohrdne. S fenkou se snesl. Boss nemá rád lidi pod vlivem alkoholu. Svého člověka je schopen si ubránit. Doporučujeme spíše k člověku bez dětí. Má rád procházky. Pokud chcete podpořit jeho pobyt formou virtuální adopce, budeme rádi. Aktualizace: 12.4.2022 prodělal Bobo silný epileptický záchvat a následující den hned další. Nevíme, co bylo jejich spouštěčem, jeho stav je monitorován, byly ihned nasazeny léky. Bobo je zařazen do programu virtuální adopce, budeme rádi za jeho podporu.

Bulk

bulk-30-22-19-x-tosa-inu.jpg

Bulk je krásný a statný kříženec plemene tosa inu, který byl 19.1.2022 nalezen v Jílovém. Je to mladý, cca rok starý pes. Je kontaktní a přátelský. Výšku má 63 cm a váží 36 kg. Je čipovaný a jeho životní cesta je zatím zajímavá. Podle čipu se Bulk narodil v Holandsku. Chovatel psa prodal do policejní výcvikové školy, ze které měl být prodán do Litvínova, z Litvínova prodán údajně do Mostu a nyní se objevil se v Jílovém u Děčína. Každopádně majitel bude muset jako vždy prokazatelně doložit vlastnictví psa. 27.1.2022 Bulk je velmi kontaktní, vyhledává společnost člověka. Ve výběhu se drží v jeho blízkosti. Je akční, chováním se přibližuje povahově nejvíce "maliňákovi". Byl by dobrý na výcvik, ale i na hlídání, nebo ke sportovně založenému člověku. Je velmi pozorný. Ostatní psy nemusí. Pokud chcete podpořit jeho pobyt formou virtuální adopce, budeme rádi.

Buddy

buddy.jpg

Buddy je krásný a mladý kříženec labradora, nalezený 19.8.2021 v Kamenickém Šenově. Výšku má 57 cm a váží necelých 24 kg. Odhadem mu jsou 1-2 roky. Je to temperamentní a akční pejsek. Není vhodný k malým dětem a ostatním domácím zvířatům, má lovecké sklony. Buddy je vhodný k někomu, kdo ho zaměstná a bude se mu věnovat. Pokud bude u domu se zahradou, potřebuje pevný a vysoký plot. Na budoucím majiteli bude závislák. S dospělými lidmi je kamarád, rád se mazlí a miluje pohyb. 21.1.2022 kastrovaný. Pokud chcete podpořit jeho pobyt formou virtuální adopce, budeme rádi.

Aron

116834548_2663596217076821_2323486210116504606_n.jpg

Aron byl po příchodu do nového domova sice milován, prošel výcvikem, ale bohužel i hodně rozmazlován. Jeho příběh najdete zde a zde. Z dostupných informací víme jen toto: když ležel na gauči a byl rušen, dal najevo svou nelibost tím, že se prostě ohnal. Nerudný byl, i když byl prý unavený. Vždy šlo o upozornění, ne o vážné pokousání. Z ohnání zůstal šrám na tváři a strach z něj u člena rodiny. Bohužel Aron putoval do útulku, jiná možnost nebyla. Aron je vhodný k někomu, kdo ví, jak se chovat k těmto plemenům, umí nastavit pravidla a je autoritativní, ale spravedlivý šéf. Nedoporučujeme ho jako módní doplněk nebo doplněk na zvýšení ega. Pouze do rodiny bez dětí! Do útulku byl přijat 28. 7. 2020