Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka koček k adopci 

Všechny kočky jsou vakcinované proti vzteklině, odčervené, odblešené, kočky, které projdou útulkem, tetujeme do ucha, dospělé kočky (samičího pohlaví) jsou kastrovány, kocouři pouze v případě, že jdou k majiteli do bytu.

 

Klaudie

klaudie-133-22.jpg

Klaudie je asi 3 roky stará kočička, která byla nalezena 6.5.2022 na Teplické ulici. Klaudie měla na krku rány do krve, které se úspěšně po aplikaci léčiv hojí. Klaudii jsou odhadem 3 roky. Je čistotná, mazlivá, vhodná ke klidnému člověku do bytu.

Máša

masa-128-22.jpg

m.jpg

To není klubko vlny, ale živá bytost – kočička. Tohle nebohé a zanedbané stvoření bylo přineseno 27.4.2022 do veterinární ordinace s tím, že bylo nalezeno v zahrádkářské kolonii v Děčíně – Bynově. Je to holčička a dostala jméno Máša. Je to pravděpodobně "peršanda", která si moc péče od majitele neužila. Nemohla pro zanedbanou srst ani chodit a s bolavou tlamičkou ani moc baštit.  Kupodivu v kožíšku neměla žádné větvičky, či zbytky křoví, které venkovní kočičky mívají, takže si myslíme, že kočka asi žila v bytě, a prostě na ni někdo kašlal, nebo péči o ni nezvládal... Byla vyhublá a měla bolavou tlamičku a shnilé zoubky. V ordinaci se hned udělala biochemie, která je naštěstí v normě, a poté podstoupila ošetření zubního kamene a vytržení několika zoubků, aby se jí ulevilo. To, čemu říkáme běžně kožíšek, muselo být odstraněno, jinak to nešlo. Mášenka sice nevypadá výstavně, ale moc se jí ulevilo, může se hýbat, pečovat o sebe. Je v antibiotické léčbě a pomalu dáváme tuhle chudinku dohromady, i když s jídlem trošku zlobí a ve vztahu k člověku je spíše odtažitá. Snad se nám ji podaří probudit z letargie a dát jí dohromady co nejdříve.

Přemýšlíme, proč někteří lidé zvířata nechávají dojít bolestně do takovýchto stavů. Proč si je lidé pořizují, když nejsou schopní se postarat o to, co je na nich bezpodmínečně závislé? Proč stále dochází k týrání...?

Mahátma Gándhí prohlásil: „Velikost národa a jeho morální pokrok můžeme posuzovat podle způsobu jeho zacházení se zvířaty.“  Co dodat....