Jdi na obsah Jdi na menu
 


nd2

Našli domov 2012 - strana 2

strana 1

 zvířata umístěná v předchozích letech, najdete na stránce archiv.

Vanda

byla nalezena uvázaná u Tesca v Boleticích. Asi rok stará, výška 35 cm, váha 7,9 kg, na krku měla žlutý, kožený obojek s černou kostičkou. Povahou je kontaktní a hravá. Našla domov v Děčíně.

Adriana

krásná, dlouhosrstá, huňatá micinka, patrně křížená peršanka, věk 7 týdnů. Našla domov v České Lípě.

Amálka

krásná, 2měsíční kočička, nalezená ve Františkově nad Ploučnicí. Byla vhozena lidem za plot. Amálka je velmi mazlivá, jak jí pohladíte, okamžitě přede a už se nehne. Vrátila se domů k majiteli.

Teri

3 roky stará, kastrovaná kočka. Žila společně s Jožinem, do útulku byla dána ze stejných důvodů. Vhodná do bytu, ale i na zahradu k domečku. Našla domov v Malé Veleni.

Oskar

mladý kříženec menšího vzrůstu, věk 1 rok, výška 30 cm, který se údajně připojil za holčinu, která šla ze školy. K nám se choval velmi odtažitě, ale v kotci pak začal komunikovat a mazlit se. Vodítko nezná a neumí zatím na něm chodit. Našel nový domov v Děčíně.

Jeník

štěndo křížence 4 měsíce staré, nalezené a odchycené v Huntířově. Běhal po hlavní silnici, naštěstí se mu nic nestalo. Je komunikativní a mazlivý. Bude bezva společník do rodiny k rozumným lidem. Našel nový domov v Děčíně.

Luna

Kitty a Luna jsou krásné, cca 7 týdnů staré kočičí sestry. Jsou mazlivé, hravé a čistotné. Luna našla domov v Tisé.

Igor

mladý sameček fretky, nalezený na Letné v Děčíně 6. Igor je kontaktní, zvyklý na manipulaci od lidí. Vrátil se k majiteli.

Julinka

mladá fenečka, patrně bišona nebo jeho křížence, nalezena zmateně pobíhající pod útulkem na silnici. Z počátku nekontaktní, ale po domluvě velké mazlítko a kamarádka, která umí nádherně prosit. Našla domov v Děčíně.

Zorka

mladá fenka, nalezena v Tisé. Je velmi kontaktní a ohromný mazel, je čipovaná, bohužel, čip není zaregistrovaný. Na krku měla modrý reflexní obojek a háčkovanou ozdobnou šňůrku. Vrátila se k původnímu majiteli.

Myška

drobnější fenka křížence střední velikosti, věk 7 let, výška 40 cm. Byla odchycena v obci Tisá. Na krku měla červený obojek. Je klidná a přátelská. Vrátila se k majitelce do Libouchce.

Táňa, Borek a Minka

krásná koťata, nalezená v Jílovém u Děčína. Jsou hravá, kontaktní a mazlivá. Věk 7 - 8 týdnů. Minka a Borek již našli domov v Děčíně, Táňa se usídlila v Těchlovicích.

Ferda

kříženec pudla, pes, 4-5 let, výška 32 cm. Byl nalezen ve Šluknově a přivezen městskou policií. Našel domov v Děčíně.

Líza

krásné kotě, nalezené na Jalůvčí. Líza je velmi akční a temperamentní. Jsou jí cca 2 -3 měsíce. Je to správná hračička, vše jí zajímá. Našla domov v Děčíně.

Marley

krásný anglický kokršpaněl, odchycen na Popovické, kde se údajně 3 dny potuloval. Není čipovaný, má nekupírovaný ocásek a byl bez obojku. Má zanedbanou srst na spodku uší, budeme je muset oholit, moc o něj někdo nepečoval. Nekouše, ale je malinko vystresovaný, takže až se uklidní, zapracuje holící strojek. Věk 1 - 2 roky, výška 40 cm. Marley je zatím nevyrovnané povahy. Když vidí vodítko, neadekvátně reaguje. Když už na vodítku je, tak se zklidní a normálně chodí. Vítá, vrtí ocáskem, ale vrčí u toho jak ,,šelma".  Manipulace je zatím problematická. Našel domov v Nížebohách u Roudnice.

Dáša

mladá kříženka labradora, nalezená v Jílovém u Děčína. Je to ještě hravé a mazlivé štěndo. Vrátila se k majiteli z Jílového.

Ája

mladá fenka šarplanince. Byla odchycena v Růžové na koupališti. Na krku měla odblešovací obojek a látkový obojek se vzorkem. Ája je mazel. Snad se jen zaběhla a majitel si ji najde a vyzvedne. Vrátila se k majiteli z Ludvíkovic.

Argo

je sedmiletý kříženec ovčáka středního vzrůstu, 64 cm v kohoutku. Argoušek zůstal uvězněný v kotci plném výkalů, bez vody a žrádla. Jeho majitel se o něj přestal starat a někam se vytratil. Na Argův osud byla upozorněna veterinární správa, která ihned na místě vydala rozhodnutí o odebrání a Argo putoval do našeho útulku. Byl pohublý, neopečovávaný. Je to výborný hlídač, který přítomnost cizího ihned ohlásí. Když se řádně seznámí s člověkem, je přátelský, rád se pomazlí. Hodí se k domku se zahradou, ke klidným lidem, u kterých si bude užívat nabyté svobody a když bude chtít, přijde si sám pro pohlazení a piškotky, které má moc rád. Na vodítku umí chodit, miluje aportování, chodí s dětmi na procházky i s ostatními pejsky, kteří mu nevadí. Konečně se i na něj po velmi dlouhé době usmálo štěstí a našel domov v Děčíně.

Bobek

zakrslý králíček, kterého donesly děti ze Starého Města. Bobek je mladý, nechá se chovat, je pravděpodobně zvyklý na lidi. Našel domov v Děčíně.

Axel

dle Plemenné knihy Endy Myon, tetovaný střední knírač, zbarvení pepř a sůl, narozen v roce 2004. Byl odchycen na Sněžníku. Je přátelský a klidný. Není udržovaný. Zatím se něj nikdo nepřihlásil. Majitelka, která jej odebírala jako štěně je z Ústí nad Labem. Vrátil se k majitelce z Ústí nad Labem.

Mondeo

krásný roční kocourek, kterého nám zanechali nějací "dobráci" v bedně před útulkem. Je to velmi mazlivý a kontaktní kocourek a je čistotný. Doléčuje se s rýmou, baští a je to velká hračička. Bude vhodný do bytu i ven. Našel domov v Krásném Březně.

Jim

krásný, tříletý kříženec střední velikosti. Jimovi zemřela majitelka a nemá se o něj kdo starat. Jim je temperamentní, zvyklý v bytě, ostatních pejsků si nevšímá. Na děti je zvyklý. Prostě ideální psí parťák. Našel domov Modré.

Jupík

krásný, asi roční kříženec jezevčíka. Byl nalezen 29. 5. 2012 na Letné. Je to velký mazel. Váha 5,25 kg, výška 28 cm. Našel domov v Ústí nad Labem.

Alma

statná fenka labradora, 2-3 roky, výšky 59 cm. Byla nalezena v Bechlejovicích - Březinách. Alma se tam prý několik dnů pohybovala a snažila se dnes ulovit slepice. Je to pravděpodobně pes, který žil na zahradě u domu. Na vodítku táhne a v budově se pohybuje nejistě. K lidem je vstřícná. Vrátila se z adöpce. Našla domov v Ústí nad Labem.

Kerry

starší fena německého ovčáka, odchycená společně se Zakem v Libouchci. Oba jsou pohodoví, byli bez obojků. Vrátila se k majiteli.

Zak

krásný, mohutný, starší německý ovčák, odchycený společně s Kerry v Libouchci. Vrátil se k majiteli.

Tami

střapatá fenka křížence, 2-3 roky, nalezená u nádraží v Dolních Habarticích. Výška je 31 cm. Tami je trošku vyjukaná z nového prostředí, ale rychle si zvykne. Na vodítku zatím moc neumí. Má zanedbanou srst, tak ji čekalo koupání a letní sestřih. Tami v útulku onemocněla, a tak se jí pobyt zde protáhl, ale vše dobře dopadlo. Našla domov v rodině, která si od nás již adoptovala jednoho pejska v Holandsku.

George

mohutný kříženec molose, odchycený v Riegrově ulici. Je mu 7 - 8 let, výška 60 cm. Na krku měl starý, silný, kožený obojek. Vrátil se z adopce, protože není vhodný k ostatním domácím zvířatům. George budí respekt, zprvu není k cizímu člověku vstřícný, ale když si zvykne, je v pohodě. Veterináře a manipulaci neznámých lidí nemusí. Doporučujeme k dospělým lidem. Našel domov v Děčíně.

Nely

krásná fenka křížence retrívra, údajně nalezená v Děčíně. Je jí cca 1,5 roku. Je temperamentní, mazlivá. Výška v kohoutku je 60 cm. Nely bude ideální společnice pro aktivního člověka, který se jí bude věnovat. Doporučujeme k domečku se zahrádkou, kde bude mít možnost pohybu. Našla domov v České Kamenici.

Maggie

roční fenka křížence, výška 39 cm. Přivezla jí paní z Dobrné. Maggie jí někdo vhodil na zahradu přes plot i se vzkazem. Maggie je veselá a temperamentní fenka, bude ideální společník do rodiny, která jí poskytne dostatek pohybu a zábavy. Našla domov v Děčíně.

Meredith

fena německého ovčáka, 8-10 let, 62 cm. Je to milá a hodná fenka, která moc ráda chodí na procházky, miluje balonky a je poslušná. I s dětmi je bezkonfliktní. Meredith potřebuje dostatek pohybu, protože potřebuje zhubnout. Nehodí se do smečky, na ostatní pejsky žárlí a chce pánečka jen pro sebe. Našla domov ve Vilsnicích.

Sára

necelý rok stará fenka křížence labradora. Na bezprizorně se pohybující fenu nás do Kytlic zavolal v podvečer starosta. Po příjezdu jsme zjistili u feny poranění oka a nohy. Během vyřizování formalit bylo zjištěno toto: fena byla na podzim adoptována z našeho útulku paní, která se odstěhovala a Sáru zanechala svému příteli. Jak k poranění došlo neví, protože fena měla volnost pohybu. Údajně nevěděl co má dělat s jejím zraněním, tak zavolal policii a ta zkontaktovala starostu a ten nás. Fena se měla prý zranit 6.4., ale dle veterináře jsou poranění cca 3 - 4 dny stará. Sáru jsme ihned večer odvezli na ošetření a byla započata antibiotická léčba, včetně oplachování a číštění ran několikrát denně. Sára je na ošetřování velmi milá a hodná, je to bezproblémové zvíře. Po tom, co si vytrpěla, pro ni hledáme novou, spolehlivou a milující rodinu, která jí vše vynahradí. Našla domov v Těchlovicích.

Drak

1-2 roky starý labrador, nalezen v Jiřetíně pod Jedlovou. Je to velký mazel. Hmotnost 31 kg, výška 62 cm. Vrátil se druhý den z adopce, pěstouni přecenili své síly a podcenili Drakův temperament. Drak je velmi temperamentní, akční. Potřebuje výchovu a výcvik. Nemusí cizí psy, proto potřebuje psovoda, který je fyzicky zdatný a naučí ho, jak se má správně chovat. Našel domov v Děčíně.

Max

1 - 2 roky starý kočičí krasavec. Byl zvyklý v bytě. Je to mazel a vyžaduje pozornost. K adopci bude volný po 13. květnu a bude kastrovaný, pokud bude bydlet v bytě. Našel domov v Děčíně.

Warrick

asi 4 roky starý, mohutný kocourek. Warrick do útulku přišel zbědovaný a apatický. Dali jsme jej do kupy a má se čile k světu. Je to mazel a kliďas. Bude potřebovat granulky, které šetří ledviny. Doporučujeme ho k domku se zahrádkou, je rád venku. Našel domov v Malšovicích.

Máří

roční micka, která se pokoušela zabydlet v Tescu :-). Je velmi klidná, hodná a mazlivá. Bude ideální společnice do bytu nebo k domku. Bude kastrovaná. Našla domov v Krásném Březně.

Mína

krásná, mladá fenka křížence, věk 1 rok, výška 55 cm. Mína je velmi veselá, vstřícná, bude ideální společník do rodiny. Byla nalezena v Děčíně v Loubské ulici. Je velice hubená. Našla domov v Děčíně.

Matylda

droboučká fenka křížence pinče, 5 let, 30 cm, nalezená 10. 5. 2012 v Jílovém u Děčína. Na krku měla kožený červený obojek. Matylda je přátelská, veselá. Majitel se dosud neozval, takže snad ho napadne juknout se na naše stránky. Naše doufání se vyplnila a opravdu ji páník našel díky stránkám. Vrátila se k němu do Jílového.

Mark

3letý německý ovčák malého vzrůstu - výška 52 cm. Je to nadšený a velmi pozorný hlídač, horlivě oštěká vše, co se kde šustne. Je to velký mazel. Byl nalezen 16.2. také na Ústecké ulici. Proto se nemůžeme zbavit dojmu, že oba psy někdo vyhodil. Momentálně prochází výcvikem s ošetřovatelkou Petrou. Našel domov v Srbské Kamenici.

Míša

pěkný kříženec jezevčíka, výška 33 cm, nalezený v Děčíně. Byl bez obojku. Je klidný, nic ho nevzrušuje. Našel domov v Novém Městě u Teplic.

Debbie

fenka křížence, 1 rok, odchycená MP. Pobíhala v Boleticích u Tesca. Výška 30 cm. Je velmi mazlivá, veselá a hravá. Hodí se do bytu k rodině, která se jí bude věnovat.Vrátila se z adopce, protože není vhodná k domácím zvířatům, jinak byla moc hodná a je vhodná i dětem. Vrátila se z adopce, nechce být sama v bytě a dělá randál. Doporučujeme ji k domečku, nebo do bytu k člověku, který s ní může být. Našla nový domov v Novém Městě pod Smrkem.

Oskar

kříženec střední velikosti, věk 2 -3 roky, výška 54 cm, nalezený ve Šluknově. Na krku měl černý kožený obojek s kovovými pacičkami. Je hodný, vůči člověku submisivní. Oskar je velmi klidné povahy, s dětmi chodí denně na procházky, cizích psů si moc nevšímá. Našel domov v Děčíně.

Robin

byl nalezen ve Velké Bukovině. Měl velice zanedbanou srst, proto jsme ho hned ostříhali. Robin je velice mazlivý, hodný a čistotný. Měří 29 cm a váží 5,4 kg, věk 8 let, je to takový mazlínek, manipulace mu nevadí, ani koupání. Je společenský a umí krásně prosit. Našel domov v Děčíně.

Bengo

mladý kříženec pudla, 6 měsíců, nalezený v Děčíně u Máchovky. Našel domov v Děčíně.

Goldie

půlroční štěndo křížence. Je od majitelů, kteří přišli o bydlení. Goldie je velice hravá, ráda aportuje. Snáši se se psy a má prý ráda děti. Byla zvyklá v bytě. Goldie je zpočátku k cizímu nedůvěřivá, chvíli štěká, ale jak se seznámí, je v pohodě. Na manipulaci cizím člověkem je velmi bázlivá, proto ji doporučujeme spíše k odrostlým dětem, které vědí, jak se mají ke zvířatům chovat. Našla domov v Libouchci.

Bessy

fenka křížence ovčáka zajímavého zbarvení. Byla přivezena z Františkova nad Ploučnicí. Zůstala u opuštěného domu, kde jí sousedé delší dobu krmili. Jsou jí 3 roky, má 68 cm v kohoutku. Je to velmi temperamentní a přátelské zvíře, baví jí aportování všeho, což je trošku vidět na jejích zoubkách. Je zvyklá na děti. Našla domov v Děčíně.

Neo

pes, štěně Ramady, odchycené ve Šluknově, 5 - 6 měsíců. Neo bude kus psa. Je hodný, na vodítku zatím neumí. Vzhledem k předpokládané velikosti bude nutná velmi kvalitní strava a dostatek prostoru. Bude vhodný do rodiny, která se s ním bude aktivně věnovat výchově a výcviku. Našel domov ve Šluknově.

Mikey

2,5roční pes křížence maltézáka. Dovedl nám ho jeho majitel, který ho už nemůže mít. Pes byl zvyklý v bytě, kde je čistotný. Je velice bázlivý a zatím se rozkoukává. Potřebuje koupel a nový sestřih. Vrátil se ke svému majiteli, který si upravil svou situaci.

Rája

štěndo křížence, dovezené ze Šluknova. Byla nalezena pohozená v lese společně se svým bratrem Tangem. Obě štěnda do útulku přijela prokřehlá, špinavá. Už se ale zmátořila, dlabou jak o závod a začínají zlobit. :-) Budou menšího, max. středního vzrůstu. Je jim 7 týdnů. Našla domov v Unhošti.

 Scarlett

asi 8 let stará fenka křížence německého ovčáka, 58 cm v kohoutku, které se někdo nelidsky zbavil tak, že jí přivázal v lese u stromu. Do útulku přišla vyhublá, se zánětem kůže a měla problémy s chůzí. Léčba, kvalitní strava, kloubní výživa a vitamíny pomohly a fenka se rychle zotavuje. Kožíšek se hojí, přibírá na váze a problémy s chůzí zmizely. Scarlett je velmi klidná, pohová fenka. Denně absolvuje s dětmi procházky a dostává se do kondice. Byla by výborný společník i ke staršímu člověku, zvládne ji každý.I když je to psí andílek, dobrý pamlsek si umí ohlídat velmi dobře. Našla domov v Děčíně.

Tango

štěndo křížence, dovezené ze Šluknova. Byl nalezen pohozený v lese společně se svou sestrou Rájou. Obě štěnda do útulku přijela prokřehlá, špinavá. Už se ale obě zmátořila, dlabou jak o závod a začínají zlobit. :-) Budou menšího, max. středního vzrůstu. Je jim 7 týdnů. Našel domov v České Lípě.

Bobina

je fenka křížence jezevčíka. Sdílela společný osud s Bessy ve Františkově nad Ploučnicí. Obě fenky jsou na sebe zvyklé, ale bez problémů každá přivítá svou vlastní rodinu. Bobině jsou 2 roky, má v kohoutku 31 cm. Potřebuje dopilovat chůzi na vodítku. Je hodná a mazlivá, zvyklá na děti. Našla domov v Mikulášovicích.

 Pedro

asi 3 letý kříženec borderteriéra, asi 60 cm výšky, odchycený v Benešově nad Ploučnicí. Při příjmu byly zjištěny několik dnů staré neošetřené sečné rány na hlavě. Jeví se zatím jako hodný a klidný pes. Jeho slabost je jen strach z bouřky, je třeba ho dobře zabezpečit v kotci nebo chovat doma a zabezpečit při bouřce a silvestrovských oslavách. Pedro bude výborným společníkem do rodiny i s dětmi, které má moc rád. Nesnese se s ostatními psy, cloumá s ním žárlivost. Je to ohromný mazel. Je velice poslušný. Zbožňuje aportky. Našel domov v Děčíně. 

Bruno

krásný německý ovčák, 5 - 6 let, výška 70 cm. Je temperamentní, dobře hlídá. Nechce být sám na zahradě, proto doporučujeme bytelné oplocení, nebo v době nepřítomnosti radši kotec. Je mu 5 let. K lidem je v pohodě. Ovládá perfektně základní poslušnost, dobře se cvičí. Našel domov v Děčíně.

Fúrie

dvouletá, hravá a mazlivá kočička. Je kastrovaná, vhodná do bytu i na zahrádku. Našla domov v Děčíně.

Kudrnka

fenka středního pudlíka s kupírovaným ocasem, 5 let, výška 40 cm, nalezená v Bynově u Tesca. Na krku měla modrý látkový obojek se žlutými pacičkami. Kudrnka má zanedbanou srst, její majitel pravděpodobně "nevěděl", že pudlíci se češou, ale již jsme jí dali srst do pořádku. Je mazlivá a hodná. Pokud fenu někdo poznáte, budeme rádi za jakékoliv informace. Našla domov v Teplicích.

Brumík

alias Čarlí, je asi 15letý kříženec jezevčíka, výška 30 cm, který k nám přišel se zlomenou pánevní kostí. Byl nalezen v Janově, kde ležel 3 dny v dešti a zimě. Podařilo se nám najít a kontaktovat majitele, ale ten si však dodnes Brumíka nevyzvedl. Je to moc hodný, milý a trpělivý pejsek, který se ze všeho nejvíc moc rád mazlí. S ostatními psy je snášenlivý. Zlomenina se již zhojila a Brumík normálně chodí. Brumík je u nás od 10. 10. 2011. Brumík zde trávil též velmi dlouhou dobu, aniž se mu podařilo najít domov, byl převezen do útulku Kralupy, kde je k dispozici pro zájemce o adopci, doufáme, že blízkost Prahy a Mělníka mu přinese nové šance na umístění. Našel po třech týdnech v útulku Kralupy domov v Roudnici nad Labem.

Tiffany

bígl, pes, 2 roky,  43 cm. Tiffany je velmi temperamentní, kontaktní, má rád lidi a děti. Bude vhodný k domu s velkou zahradou, kde se dosyta vyřádí. Vhodný pro někoho, kdo má s tímto plemenem již zkušenosti. Našel domov v Kerharticích.

Kulich

jack russell teriér, v útulku vykastrován, výška 32 cm, věk 2 - 3 roky. Kulich bude vhodný pouze pro aktivního člověka, který se mu bude dál věnovat ve výcviku. Je vhodný i ke psím sportům. Je plný energie, kterou potřebuje vybít a je stále připraven jít do nějaké akce. Pejska nalezli v Lesním Mlýně v Děčíně. Na zadní noze má špatně rostlý drápek. Vrátil se z adopce, protože kousl majitele. Našel domov v Děčíně.

Muf

6letý pes plemene rottweiler. Před 4 roky byl adoptovaný z našeho útulku. Majitel jej z důvodů stěhování chtěl umístit u nás, ale vzhledem k probíhající rekonstrukci jsme jej nepřijali. O 2 dny později byl volně pobíhající odchycen v Dobrné. Majitelce bylo voláno s tím, že bylo domluveno umístění v jiném útulku, kde se uvolnilo místo. Slíbili, že si psa odvezou. Bohužel na telefony nereagují. Majitelé čekají sankce. Muf je velmi temperamentní, potřebuje ale zkušeného pánečka, manipulace se mu občas nelíbí. Byl by vhodný na ostrahu, nebo k člověku, který má s tímto plemenem zkušenosti. Po starším zranění po nadměrné zátěži malinko zakulhá na zadní, je to u něj zanedbatelná vada. Není to typ překrmeného, těžkého, nepohyblivého rotvika, je to spíše sporťák. Našel domov v Teplicích.

Baruška

byla nalezena v Děčíně v Březové ulici. K nám do útulku ji přinesly děti s tím, že jim ji předala nějaká paní, ať jí odnesou do útulku. Zatím se u nás pomalu rozkoukává. Je jí cca 1 rok, výška 29 cm. Baruška už si zvyká, je mazlivá. Je temperamentní a živá. Jak si zvykne na nového pánečka, bude idální a věrná společnice. Našla domov v Dolní Kamenici. 

Seila

fenka křížence německého ovčáka, 6 měsíců, nalezená u Hypernovy v Děčíně. Veselé, přátelské povahy. Výška zatím 45 cm, ještě trošku povyroste a zmohutní. Bude ideální společník do rodiny k dětem a k domku se zahradou. Našla domov v Děčíně.
 

Tim

8-10 let starý anglický kokršpaněl se skvělou a vyrovnanou povahou. Nalezen v Boleticích, pobíhal po hlavní silnici. Měří 45 cm a váží 14,5 kg. Je hodný a poslušný. Je potřeba mu čistit oči a uši, manipulace mu nevadí. Je to miláček, psů si nevšímá, s dětmi chodí na procházky, je hodně vitální. V kotci neštěká, je klidný. Byl by výborný adept do klidné rodiny, nebo ke staršímu člověku.  horní čelisti měl pravděpodobně kdysi velký hnisavý abces, takže mu kus dásně chybí a má tam větší otvor. Doktor říkal, že s tím se nedá nic bohužel dělat, nedá se už zašít, nebo udělat plastiku. Žere suché granule, naštěstí ten otvor je vetší, takže se neucpává. V životě mu to nepřekáží. Jinak je to opravdu velmi milý a pohodový pes, svému majiteli bude hodně vděčný. Byl převeden do útulku Kralupy, protože zde se mu velmi dlouhou dobu nepovedlo najít domov. Doufáme, že blízkost Prahy a Mělníku mu přinese nové šance na adopci.V útulku Kralupy se udal do Rudné u Prahy.

 Kozlík Matěj

Kozlík Matěj byl odchycen u Malšovic, už se našel majitel, tak útěkář putoval zpátky domů. Našla domov v Novém Oldřichově.

 Fretka Xena

mlaďounká fretka, nalezená v Boleticích. Nálezci skočila na záda, když procházel pod viaduktem.:-) Je kontaktní, zvyklá na manipulaci, chce si hrát. Pokud si ji nevyzvedne majitel, bude vhodná pro někoho, kdo má zkušenosti s tímto druhem zvířete. Ne jako chvilkový rozmar!

Scotty

pes, křížený labrador, 1 rok, přivezen z Dolního Podluží. Měří 51 cm, váha 21 kg. Velký mazel a kamarád. U Scottyho bylo vzhledem k pokulhávání nařízeno vyšetření RTG a zjištěna cca 2 - 3 měsíce stará zlomenina kolenního kloubu v zadní noze. Veterinář po konzultaci nedoporučil chirurgický zákrok vzhledem ke stáří úrazu a nejistému výsledku. Scotty dostává kloubní výživu a má pohybový klid. Scotty je mladý pes, v jeho hyperaktivitě a pohybu mu to absolutně nevadí, uvítá pobyt v bytě nebo u domu se zahradou. Nebude to ale pejsek pro extrémně sportovně založeného pánečka (běh u kola, nebo u koně). Našel domov v Děčíně.

Bona

starší fenka zlatého retrívra, nalezená v Děčíně U Tvrze, kde se již delší dobu potulovala. Je kontaktní a přátelská. Vrátila se k původnímu majiteli.

Lady

krásná, mladá fenka, kříženka rhodéského ridgebacka. Byla odchycena 27.3. na Chlumu. Vrátila se ke svému majiteli.

Darling

fenka křížence, ještě štěndo, byla odchycena MP v Boleticích v Pražské ulici. Vypadá, že to bude štěndo od Debbie. Našla domov v Děčíně.

Orbit

pes 3-4 roky, kříženec německého ovčáka a malamuta. Je to velký pohodář a mazel. Byl nalezen 15.2. na Ústecké ul. v Děčíně 12. Našel domov v Domažlicích.

Filip

krásný, 2 roky starý kříženec bígla s kokrem. Výška 44 cm. Filípek je velmi milý a pohodový pejsek, vhodný do rodiny s domkem a zahradou. Rád se vydovádí, nejlépe k člověku, který s ním bude něco podnikat. Našel domov v Ústí nad Labem.

Stacey

kříženka labradora, 2 roky, 51 cm, nalezená v Děčíně u nemocnice, přivázaná na parkovišti. Je to velmi aktivní a mazlivé stvoření. Našla domov v Ústí nad Labem.

Jasánek

bígl, pes, 37 cm, cca 6 měsíců, ještě přezubuje. Byl nalezený s vodítkem a obojkem, jak pobíhá v Děčíně před Tescem. Je to temperamentní neposeda. Pokud si jej nevyzvedne majitel, bude vhodný pouze pro sportovně založené pánečky, nejlépe s domem a velkou zahradou. Našel domov ve Varnsdorfu.

Adámek

krásné štěndo křížence, nalezené ve Šluknově, přivezla ho jejich MP. Bude tak střední velikosti. Našel domov v Děčíně.

Bobina

výška 29 cm, stáří 3 - 4 roky, kastrovaná kříženka JRT. Bobina byla nalezena v Nebočadech za kravínem na louce, kde zmateně pobíhala a hledala svého pána. Je vyplašená, není konfliktní. Byla gravidní, proto byla provedena sterilizace. Bobina našla domov v Dobrné.

Besy

fenka křížence ovčáka, nalezená v Děčíně 6. Výška 53 cm, věk 4 roky. Besy je velmi  kamarádská a mazlivá  fenka. Je čistotná. Chodí s dětmi na procházky .Bude výborná společnice. Našla domov v Chabařovicích.

Heidi

pěkná, mladá, temperamentní fena německého ovčáka, 60 cm, 1 - 2 roky, na ošetření v pohodě, je to takové neposedné šídlo, které má pěkný apetit. Pobíhala po kolejích na Starém Městě, kde se podařilo PČR ji odchytit a přivézt k nám. Je hodná, doufáme, že se ozve majitel. Našla domov v České Lípě.

Azalka

starší fanka křížence německého ovčáka, 10 let,  váží 35 kg a měří 59 cm. Byla nalezená na Sněžníku v lese. Je to milé zvíře, zvládá základní poslušnost, je mazlivá, ale umí i dobře hlídat. Našla domov v Děčíně.

mýval

samec mývala byl odchycen na střeše děčínské fary. Našel domov v ZOO v Děčíně.

Baryk

Ben a Baryk jsou sourozenci, pejsci křížence, přivezeni ze Šluknova. Našel domov v Brně.

Tracy

byla nalezena v Děčíně v Bynově, kde se bezprizorně pohybovala. Na krku měla kovový polostahovací obojek. Je to milé a klidné zvíře, přibližně 5 let, výška 57 cm. Pro Tracy hledáme nutně trvalý domov, nebo dočasné domácí depozitum. Tracy odmítá pobyt v kotci, snaží se z něj dostat a být s námi. Začala si vylamovat zuby o mříže, proto přes noc bydlí u ošetřovatelky Petry a přes den vegetuje v kanceláři v útulku. Je hodně fixovaná na člověka a chce být stále s ním. Je zvyklá v bytě, nejlépe na gauči, o samotě neštěká ani nic neničí. Ostatních psů v domácnosti si nevšímá. Našla domov v Úštěku.

 

Ben

Ben a Baryk jsou sourozenci, pejsci křížence, přivezeni ze Šluknova. Našel domov v Děčíně.

Pedra

nalezená v Bynově u paneláku. Velice hubeňoučké, asi dvouměsíční koťátko - samice. Velice mazlivé a kontaktní. Našla domov v Děčíně.

Fany

15. 2 2012 jí bylo 6 měsíců, je to ještě rozpustilé štěně. Je to velice pěkný, zajímavě zbarvený kříženec louisianského leopardího psa a knírače. Je milá a mazlivá, hyperaktivní, miluje lidi, děti, ostatní pejsky. Pro svůj temperament je vhodná na zahradu k domečku a k rodině s dětmi, kteří se jí budou věnovat a poskytnou jí další výcvik. Výška 45 cm. Vrátila se k majiteli.

Tramp

Tramp se našel v Těchlovicích. Je to velký mazel a pohodář, váží 7 kg, měří 34 cm, stáří asi 3 roky. Tramp je hodně temperamentní, vhodný ke sportovně založenému člověku. V kotci se mu moc nelíbí, byl pravděpodobně zvyklý na úzký kontakt s člověkem. Našel domov v Děčíně.

Gigi

4 - 5 let stará fena křížence velšteriéra, 42 cm, váha 17 kg. Odchycena ve Šluknově. Mazel a pohodářka, která zahájila odtučňovací kúru, na kterou by potřebovala lidského parťáka k častým procházkám, který by napravil, čím se na ní předchozí majitel provinil, když páchal na nebohém zvířeti, kterému chutná vraždu žrádlem. Gigi je velice mazlivá a závislá na společnosti člověka, není však vhodná do smečky, na svého člověka žárlí, nejraději by byla jako jedináček. Je čistotná, vhodná do bytu i k venkovnímu ubytování. Velmi stojí o procházky a pohyb, ale dost tahá, potřebuje proto výcvik, ev. protitahací slabinové kšíry či halti ohlávku, či pořádně utahat pohybem. Umí sedni, na přivolání přijde. Nejlépe by jí bylo u někoho, kdo jí dá dostatek pozornosti, mazlení a pohybu. Vrátila se, protože pánovi utekla manželka a o Gigi se přes den neměl kdo starat. Našla domov v Německu.

Abbey

drobná fenka křížence, výška 32 cm, věk 6 měs až 1 rok, odchycená ve Šluknově. Na krku měla kožený černý obojek s kamínky. Je veselá a velmi hodná. Našla domov ve Švýcarsku.

Daš

mladý kříženec německého ovčáka, 1 rok starý, 50 cm v kohoutku, ještě zmohutní. Přivezen městskou policií z Benešova nad Ploučnicí. Je to přátelské a kontaktní zvíře. Bude dobrým společníkem pro aktivního člověka. Našel domov v SRN.

Black

Pat, Mat, Black jsou krásná štěnda křížence, stáří 4 -5 měsíců, nalezená údajně na Kamenické ulici. Pat i Mat našli domov v Děčíně, černý Black na svůj domov netrpělivě a osaměle stále čeká. Našel domov v Děčíně.

Čenda

mladý kříženec belgického ovčáka, 1-2 roky starý, 54 cm v kohoutku. Je to mladý, temperamentní pes, který se velmi rád mazlí. S lidmi je bezproblémový, nevadí mu rozumné děti, se kterými chodí na procházky a účastní se výcvikového kurzu poslušnosti. Chce aktivní rodinu, se kterou bude mít dostatek pohybu, nebo velkou zahradu, kde se dosytosti vyběhá a dobrý plot nebo kotec, aby neutíkal. Čenda budí respekt, ale není agresivní. Jediné, co nemusí, jsou kočičky a ostatní drobné domácí zvířectvo. Vrátil se z adopce s tím, že honí kočky a nehlídá a podruhé proto, že majitelé se dostali do tíživé finanční situace. Našel domov v Německu.

Koulák

pes, křížený jezevčík, věk 1 rok, nalezen u školy v Benešově nad Ploučnicí. Měří 28 cm, váha 12 kg. Má na pravé straně krku řeznou ránu (možná od drátu, na kt. byl přivázaný nebo od pytláckého oka). Chová se přátelsky. Našel domov v Boleticích u Děčína.

Beruška

fenka křížence ovčáka, stáří 5 let, výška 50 cm. Údajně je kastrovaná. V našem útulku již byla několikrát, když ji majitel někde zapomněl. Nyní byl hospitalizován, z nemocnice prý odešel a zdržuje se neznámo kde.O fenu nejeví zájem. Beruška je pohodová, zvyklá na vše, pohybuje se se svým pánem hodně ve městě. Našla domov v Německu.

Čikyta

kočka, 4 roky, mazel, pohodová, přišla s Pepíkem. Majitelka se odstřehovala a kočky nechala u domu. Je vhodná domů i ven. Našla domov v Děčíně.

Luisa

štěndo křížence jezevčíka, věk 4 měsíce, váha 2,8 kg, nalezené v Jiříkově. Bude menšího vzrůstu, takže ideální společník do bytu. Má krátkou srst. Zatím je malinko vykulená z nového prostředí. Luisa je momentálně v antibiotické léčbě, odchod možný po dobrání léků. Luisa ze stresu po odchodu spolubydlící Thelmy odmítala baštit, což je u tak malého štěnda nebezpečné. Ze stresu začla zvracet, takže se nasadila intezivní léčba, změnili jsme jí místo kde má pelíšek. Dnes už začala baštit. Luisa je hodně citlivá povaha, bude to chtít hodného a milujícího pánečka. Je i citlivá na zacházení, pravděpodobně se k ní její bývalý majitel moc hezky nechoval. 14.2. Tak Luisa viditelně pookřála. Rozkoukala se a  začala pořádně baštit. Našla domov v Děčíně.

Venda

krásný, mladý kříženec jezevčíka zajímavého zbarvení, stáří 2 roky, výška 29 cm. Byl odchycen ve Šluknově. Je temperamentní a hravý, bude vhodný parťák do rodiny.  Je hodně vyhublý, až  na hranici kachexie, takže ho čeká vykrmování. Našel domov v Litoměřicích.

Pluto

asi tříměsíční kříženec belgického a německého ovčáka, pes. Zdravý, vyrovnané, hravé povahy. Pluto byl nalezen ve večerních hodinách přivázaný na obojku z opasku u pošty v Boleticích. Našel domov v Děčíně.

Amy

fena jorkšíra, nalezená u kaple pod Letnou v Děčíně, měří 23 cm, váha 5,400 kg. Velká mazlinka. Vrátila se k majiteli.

Pepík

krátkosrstý mourovatý kocour, 4 roky, mazel, pohodový, přišel s Čikytou. Majitelka se odstřehovala a kočky nechala u domu. Je vhodný domů i ven. Našel domov v Děčíně.

Thelma

drobná, mladá fenka křížence jezevčíka, věk 1 rok, výška 28 cm, váha 4,4 kg, nalezená v Jiříkově. Je hodná, mazlivá, čistotná a zvyklá na vodítko. Byla pravděpodobně chovaná v bytě. Vzhledem ke své krátké srsti je vhodná jako společník pouze do bytu. Našla domov v Děčíně.

Dakl

hrubosrstý jezevčík, výška 28 cm. Potuloval se společně s Arizonou v Kytlicích. Hodný a mazlivý pejsek. Vrátil se s Arizonou ke své paničce ze Svoru.

Arizona

starší fenka zlatého retrívra, odchycená společně s Daklem v Kytlicích. Na krku měla černý kožený obojek s žlutým prošíváním. Výšku má 68 cm. Doufáme, že se jen zaběhli a páníček si je vyzvedne. Vrátila se s Daklem ke své paničce ze Svoru.

Koblížek

6 - 7 let stará kočička (samice). Je velmi mazlivá a temperamentní. Byla zvyklá v bytě, ale zvykla by si i v rodině s domečkem a zahrádkou. Bude skvělým společníkem. Je kastrovaná. Našla domov ve Františkově.

Pipi

krásná, mladá kočička, která se oknem vloupala do bytu, když lidé větrali. Zatím se otrkává a mapuje svoje nové bydlení u nás. Čeká ji kastrace, takže bude vhodný společník do bytu i k domu se zahradou. Našla domov v Děčíně.

Čiky

krásná, statná, necelé 3 roky stará kočička. Majitelka se o ní bohužel již ze zdravotních důvodů nemůže postarat. Čiky byla zvyklá v bytě, je čistotná, kastrovaná. Bude příjemnou společnicí laskavému člověkovi. Našla domov v Rumburku.

Marry a Luisa

dvě samice morčat. Jsou na sebe zvyklé, manipulace jim nevadí. Vhodné na chov v bytě. Našly domov v Děčíně.

Žofinka

fenka menšího až středního křížence, asi 5 let, 35 cm. Je vykoupaná, odblešená, cucky má ostříhané. Momentálně je v léčbě s kůží, bere antibiotika, vitamíny a musí se pravidelně koupat ve veterinárních šamponech. Při veškeré manipulaci byla naprosto v pohodě, je to hračička a je velmi čistotná. Je také poslušná. Našla domov v Děčíně.

Keksík

starý kříženec jezevčíka,  asi 12 a více let, 28 cm v kohoutku, který byl nalezený na Starém Městě v zahrádkářské kolonii. Do útulku ho přivezla v noci hlídka Městské policie. Doufali jsme, že se jen zaběhl a že se ozve majitel, ale nikdo ho neshání.  Keksík je velice milý a mazlivý hafan. Snese se s ostatními psy. Bude výborným společníkem. Je velice čistotný. Začalo ho zlobit srdíčko, proto nyní bere léky na srdce.  S ostatními pejsky se snese, ale o potravu a pelíšek se dělit nehodlá. V útulku nás ohromuje svým uměním dostat se z každého teplého oblečku, který dostane. S dětmi je v pohodě, chodí s nimi na procházky. Manipulace mu nevadí. Keksík odešel za duhový most, usnul a už se neprobudil.

Dasty

kříženec labradora, kastrovaný pes, výška 70 cm, věk 5 let. Na pánečka měl smůlu, několik jich změnil. Byl odchycen v Jiříkově. Je temperamentní, vhodný na pozemek či zahradu. Ostatní psy nemusí. Do útulku se dostal vyhublý, foto je z doby, kdy odcházel z útulku, aktuální dodáme. Našel domov v Děčíně.

Jerry

3letý pes německého ovčáka, 60 cm v kohoutku. Je temperamentní a milý. Je vhodný na zahradu, kde bude mít dostatek pohybu. Bude potřebovat člověka, který s ním bude cvičit poslušnost. Je zvyklý na koně a ostatní psy. Rád se mazlí. Byl nalezen v Březinách. Jedna osvojitelka ho vrátila z důvodu stěhování, u dalšího osvojitele se během hodiny po adopci projevila alergie na psí srst. Bude mít už tento pes potřetí konečně štěstí? Našel domov v Ústí nad Labem.

Bobek a Bobková

dva zakrslí králíčci. Poté, co si v útulku dali do pořádku své kožní problémy, byli osvojeni do Děčína.

Andy

roční kříženec pudla a knírače, přiveden do útulku s tím, že jej našli přivázaného u plotu areálu stavebnin v Děčíně. Andy umí chodit na vodítku, Má kupírovaný ocásek. Výška 33 cm, váha 7 kg. 1 rok. Endy je mazlivý a přátelský pejsek, který bude vděčným společníkem do rodiny. Našel domov v Krupce.

Leo

asi 4letý kříženec, výšky 33 cm. Je to pohodový, čistotný pejsek, umí chodit na vodítku. Jeho majitel je z Chomutova. Byl hospitalizován v Děčíně v nemocnici, po propuštění si pejka bohužel nevyzvedl a není známo, kde je. Našel domov v SRN.

Nely

3letá kříženka německého ovčáka s malamutem, výška 58 cm. Je to moc milá a mazlivá fenka. Byla řešena spolu s Amorem Krajskou veterinární správou a psi se měli odebírat. Než se vydalo rozhodnutí o odebrání, tak Nela s Amorem utekli ze zahrady a volně pobíhali po Žlebu. Je hubená a její srst byla dlouho neudržovaná. Je temperamentní a dobrý hlídač. Potřebuje zahradu s pořádným oplocením. I když byla původně s druhým psem, na cizího psa, který jí dával jasně najevo výzvu ke hře a nebyl agresivní, reagovala i přes pokárání několikrát velmi neadekvátně, takže jí spíše doporučujeme jako samostatnou jednotku. Našla domov v České Lípě.

Bobeš

1-2 roky starý kříženec knírače. Byl nalezen na vlakovém nádraží v Děčíně.Váží 10 kg a měří 25 cm. Je to milé a pohodové zvíře. Našel domov v Děčíně. Nayní byl nalezen v Podmokelské ulici okolo nádraží. Majitel si Bobeše ještě nevyzvedl. Našel domov v Ústí nad Labem.

Lady

fenka křížence labradora, 3 roky, výška 50 cm. Pokud si zvykne na svého pána, nehne se mu od nohy a může chodit na volno bez vodítka. Je čistotná, může tak být i v bytě. Slepice a kočky jí nevadí, pokud před ní neutíkají. Našla domov v Ústí nad Labem.

Míša

krásné štěndo křížence labradora a ohaře, odchycené na sídlišti ve Šluknově. Je velmi temperamentní, milý a mazlivý, zatím má 50 cm, je starý 4 -5 měsíců. Bude vhodný do sportovně založené rodiny, která mu poskytne řádný výcvik a výchovu. Našel domov v České Lípě.

Luky

Štěndo středního křížence knírače, pejsek Luky, 2 měsíce starý, byl nalezen v Březinách u školy. Bude to velký kamarád a společník. Je to zdravé a normální štěndo, které bylo zvyklé na lidi. Našel domov v Hostomicích u Teplic.

Malina

kříženka pudla, 2 roky, 30 cm, nalezená v Lipové. Je to kontaktní, mladá fenka. Má frakturu levé přední končetiny. Je po operaci zlomeniny. Našla domov ve Varnsdorfu.

Celesta

kříženka jezevčíka, 1 rok. Nalezená v Boleticích na sídlišti. Měří 29 cm, váha 4,7 kg. Je to mazel a kamarád s každým. Našla domov v Mostu.

Gita

kříženka labradora, 53 cm, 1 rok, odchycena ve Šluknově na sídlišti. Je mladá, k lidem se chová vstřícně, ráda se mazlí. Pro svůj temperament se hodí k aktivnímu člověku. Našla domov v Karlových Varech.

Silva

krásná kříženka siamky, kastrovaná, nalezená v Jílovém u Děčína. Je mazlivá, čistotná, žila pravděpodobně v bytě. Je v dobré kondici a je možné, že se jen zaběhla. Stáří asi 4 roky. Našla domov v Jílovém u Děčína.

Raš

pes, kříženec pitbula, 2 roky, 65 cm. Majitel je znám, ale o svého psa nejeví zájem. Pes je nevhodný do smečky, k lidem zatím nedůveřivý, rozkoukává se. Byl patrně zvyklý v bytě, je čistotný. Vrátil se zpět k majitelce.

Felína

krásná britka, 1 rok stará, nalezená v Boleticích, v areálu papíren, kde se pohybovala celý den. Felína je udržovaná, kontaktní. Pokud se nenajde majitel, bude vhodná k adopci, nejlépe k pobytu v bytě.  Je extrémně mazlivá a pozornost si vyžaduje mňoukáním. Našla domov v Děčíně.

Fany

temperamentní mladá fenka křížence ovčáka, výška 54 cm, věk 3 . 4 roky, je to opravdu pohodová fenka, na svém pánečkovi a rodině bude závislá, kontaktní, poslušná a mazlivá. Nalezena v Dolním Podluží. Našla domov v Malé Veleni u Děčína.

Julča

srnčí ratlík. Nalezená v Jílovém u Děčína v Lipové ulici. Je velice hodná, kontaktní, ale stýská se jí po paníčkovi. Výška 29 cm a váha 3,50 kg. Vrátila se k původnímu majiteli do Jílového u Děčína.

Dorka

milá a temperamentní fena, kříženka zlatého retrívra, odchycená v Jetřichovicích, stáří 1 - 2 roky, výška 58 cm. Našla domov v Děčíně.

Burák

štěndo křížence, vzhledem připomíná boxera, ale bude o hodně menšího vzrůstu. Jsou mu asi 2 měsíce, byl nalezen v Děčíně. Bude vhodný do bytu, má krátkou, lehce udržovatelnou srst. Našel domov v Ústí nad Labem.

Fero

mohutný německý ovčák, odchycen PČR v Dolních Habarticích. Je klidný, na krku měl široký kožený černý obojek s kovovými ostny. Snad se majiteli jen zaběhl. Vrátil se k majiteli.

Luci

fenka křížence, 32 cm, věk 2 - 3 roky. Je velmi klidná, chvilinku odtažitá, ale jak zjistí, že jí nikdo neubližuje, je z ní obrovský mazel. Na majiteli bude závislá. Při úpravě srsti byla naprosto v pohodě, manipulace jí nevadí. Byla odchycená společně s Mirkem na Kamenické ulici u zahrádkářské kolonie. Byla pěkně špinavá, musela se ihned vykoupat a odblešit. Je hodná. Má zanedbanou srst, spečenou do cucků, takže ji čeká stříhání, a to nejen srsti, ale i drápků, které má pěkně přerostlé. Našla domov v Labské Stráni.

 

Bobo

krásný, mazlivý kocour, nalezen v Děčíně. Je čistotný, vhodný do bytu i k domečku. Je mu jeden rok.Našel domov v Mladé Boleslavi.

Cézar

2 roky starý pitbul, 55 cm, při ošetřovaní byl bez problémů, není snadné udržet jeho temperament.  S lidmi je v pohodě, nedoporučujeme ke psům. Je velmi temperamentní, potřebuje dostatek pohybu a sportovního vyžití. Doporučujeme k člověku, který má již s tímto plemenem zkušenosti. Našel domov v Ústí nad Labem.

Bond

krásný, chlupatý kříženec, 4 roky, 40 cm, odchycen 1. 1. 2012 na Maxičkách u Vlčího jezera. Je to mladý, temperamentní psík. Byl bez obojku. Vrátil se domů k majiteli.

Eila

jedno ze štěňat, která byla nalezena v krabici před útulkem. Vrátila se z adopce, protože osvojitel se stěhuje a majitel bytu psa nechce. Je čistotná, zvyklá v bytě, s dětmi je kamarádka. Našla domov ve Varnsdorfu.

 

 Celesta

2 měsíce stará fenka křížence. Bude menšího vzrůstu. Vzhledem k velikosti a krátké srsti, ji doporučujeme pouze do bytu. Byla nalezena v Děčíně - Čelakovského ulici. Našla domov v Děčíně.

strana 1