Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostatní zvířata v nouzi, která prošla děčínským útulkem

 

 

Fotky zvěře v nouzi, která se k nám do útulku také dostala a kterou jsme také odchytávali. Bohužel, koně které jsme také lovili, nafocené nemáme, bylo to v rychlosti a jelo se z domova, tak foťák nebyl po ruce.

 

 

Pro kozy útěkářky si přišli jejich majitelé. Želvy nádherné se podařilo umístit u zájemců, jedna se vrátila domů majiteli - jmenovala se Kájínek, protože to byl notorický útěkář a překonala kdejakou překážku. Zdravé kuny byly předány do naší ZOO, pouze jedna nemocná, stará s prašivinou byla uspána.


Pěkná lištička byla odchycena v kuchyni jedné restaurace (asi měla hlad), byla  prohlédnuta vetrinářem a vypuštěna zpět do přírody, druhou ( taková špinavější) jsme tahali z jímky, kam spadla a málem se utopila - byla zdravá, jen špinavá, tak se nabaštila, odpočinula a také vrátila kam patří -  do lesa.


4 potkany nějaký dobrák vyhodil i s klecí k popelnici - našli jsme jim nový domov.


Užovky červené se ujal kolega z útulku. Dravce,  papouška kouřového a sýčka obecného jsme předali naší ZOO, pro papouška žako si po týdnu přišel původní majitel. Fretky jsme předali do pěstounské péče, pro 2 si přišel majitel. Kachnu s mladými jsme zachránili z rušné silnice, byla společně s houfem převezena a vypuštěna na Labi. Netopýr  byl v noci vypuštěn.


Osmák se potuloval pod autem, byl zdatně lapen a  adoptován zájemcem.

Koloušek pobíhal na silnici, byl chycen a předán do ZOO, kde se ho pokusí vypiplat.

 

Hroznýš královský Boženka. krásný velký had, vylezl 4. 12. 2008 večer ze stoupaček v panelovém domě a vyděsil nájemníka na WC. :-) Byl maskotem útulku, pak si ho převzal jeho majitel.

Dále jsme tu měli  v lednu 2009 zajímavé zviřátko - kalouse ušatého, narazil v letu do auta a zranil si křídlo, už nebude pravděpodobně moci létat. Odvezli jsme ho do ZOO pro handicapované dravce Věře Gilové, byl to krasavec.

Koncem března 2009 jsme odchytli poraněnou labuť, byla převezena do ZOO Děčín.

15. 4. 2009 se nám při odjezdu z práce ozvala PČR s tím, že na zahradě u lesoparku v Děčíně 1, ve vypuštěném zahradním bazénu pobíhá statný jezevec a nemůže se sám dostat z této pasti ven. Naše ,,rychlá rota" vyjela na místo, aby zjistila situaci. Nešťastný jezevec pobíhal na dně a bylo jasné, že mu musíme pomoci. Vzhledem k tomu, že naštvaný jezevec je opravdu nebezpečný, muselo se postupovat velmi opatrně. Jarda jej lapil do odchytové tyče, přendal do kovové klece, ve které se mu evidentně nelíbilo a vztekle lomcoval s mřížemi. Z klece se vypustil na bezpečném místě, aby trefil domů. Šupák jeden nevděčný, ani nám nepoděkoval a nezamával na rozloučenou. :-)

19. 7. 2009 jsme odchytili kriticky ohrožený druh želvy bahenní, nalezena ve Velkém Březně. Mašírovala po ulici a našli ji před domem, byla odvezena do ZOO.

3. 8. 2009 jsme odchytili na jedné děčínské zahrádce nového dočasného obyvatele našeho útulku, je to asi 4 měsíční mládě psíka mývalovitého, zástupce druhu, který se vyskytuje už i v naší fauně. Olinek bude po vyšetření převezen do naší ZOO.

30. 7. 2010 se na útulek se vloupal a škodil tento malý nezbeda - krtek, ale bez kalhotek.:-) Byl lovcem Jarinem zdatně deportován z arálu útulku na rozlehlé pastviny, tam může krtkovat ostošest.

krtek obecný

psík mývalovitý

  

 

želva bahenní

 

 

 

jezevec obecný

labuť velká

kalous ušatý

hroznýš královský

 

káně lesní

sýček obecný

papoušek kouřový

želva nádherná

papoušek žako

užovka červená